Web Tasarım - Kurumsal Web Tasarım - Kullanıcı Odaklı Web Tasarım

Web Tasarım - Kurumsal Web Tasarım - Kullanıcı Odaklı Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Imaj, satış temsilcinizin görünüşü, diksiyonu, sosyal ilişki yeteneklerinden başlayıp, firma logonuz, antetli kağıdınız, hatta fatura tasarımınıza kadar devam eder. Son 10 yılın internet kullanım trendi pazarlama aktivitelerinin artık web sayfasında başladığını, satışa yönelik kişisel müdahalenin azaldığını, araştırma - karar verme - satın alma sürecinin bir kaç dakikaya kadar düşebildiğini göstermektedir.

Bu aşamada "Satış" amaçlı kurulmuş bir web sitesinin görevi ziyaretçiyi etkileyip, teklif isteme, irtibata geçme veya online satış aşamasına getirmektir.

Bu kritik saniyeleri değerlendirip, kullanımı kolay, etkileyici, web standartlarında geçerli, arama motorlarının indekslemesine olanak veren yüksek kaliteli tasarımlara sahip olmanız mümkün.

Kullanıcı Odaklı Web Tasarım

Web sitesini ilk defa yaptıran firma sahiplerinin çoğu sitenin yapacağı etkiyi gözardı ederler. Kötü tasarlanmış bir site prestij kaybına yol açmaktan öte potansiyel müşterilerinizi de sizden uzaklaştıracaktır.

Diğer taraftan iyi yapılmış bir tasarım potansiyel müşterilerinizi etkilemekle kalmayacak onların gerçek birer müşteri olma ihtimalini de arttıracaktır.

Araştırmalar göstermektedir ki potansiyel müşteriler ürününüzden önce Güvenilirliğinize önem vermektedir.

Eğer aşağıdaki ziyaretçileriniz aşağıdaki işlemlerden birine başvuruyorsa siteniz , işiniz üzerinde olumlu etki yapmaktadır diyebiliriz:

Bizimle iletişime İletişime geçin sizi rakiplerinizden en az bir adım öne geçmenize yardımcı olalım.

Potansiyel Müşterileriniz üzerinde en hızlı ve güçlü etkiyi web siteniz yapacaktır.

 

İlgi Kriterleri

 • Kişisel bilgilerini vermek
 • Online alışveriş yapmak
 • Bir araştırmaya katılmak
 • İçeriğe katkıda bulunmak
 • Program indirmek
 • Sayfanızı Sık Kullanılanlara ekleyip tekrar ziyaret etmek.
 

Sonuca Nasıl Ulaşıyorsunuz ?

Yaptığımız projelerden elde ettiğimiz kullanıcı bulguları, Web güvenilirlik araştırmaları ile paralel sonuçlara götürdü.

Buna göre:

Kullanılabilirlik

Web sitesi kolayca gezilebilir ve algılanabilir olmalı ve kullanıcıların kontrolü elinde tutmaları sağlanmalıdır.

Detaylara Verilen Önem

Sitedeki tüm fonksiyon ve linklerin doğru olarak çalışması. Tasarım incelikleri ve renk uyumu

Tasarım

Web sitenizin tasarımı en yüksek derecede olmalı ve firmanızın çalışma konusuna uygun olmalıdır.

Yukarıda saydığımız öğeler doğru şekilde uygulandığında web sitenizin başarısız olması neredeyse imkansızdır.

 

Projenizin her adımında detaylara büyük ilgi gösteriyoruz

ANALİZ

 • Hedefler ve İhtiyaçlar
 • Proje Planlama
 • Strateji ve Programlama

Müşterilerimiz kalıpları yıkabiliyorsa, biz niye yapmayalım?

Tasarımlara hizmet bütünlüğü içinde yaklaşıyor olmamız bize işimizde esneklik sağladığı kadar her müşterimizle yakın ilişkiler kurmamıza da sebep oluyor. Her bir müşteri projesini, göreve en uygun Sercotec takım bireyleriyle eşlemek için özel çaba sarfetmekteyiz.

En baştan itibaren, her projenin başarılı olmasını sağlamak ve verimli bir strateji oluşturabilmek için, müşterilerimizin ürünleri, iş alanları, hedefleriyle ilgili bilgiye sahip olmak bizim için çok önemlidir. Müşterimizin önceliklerini ilk seferde anlamak bize projelerin bütçe ve zamanlamalarını doğru bir program üstünde geliştirmemizi sağlayacaktır.

 

TASARIM

 • İş Akışı
 • Taslak ve etkileşim
 • Yaratıcı Fikirler
 • Kişiye Özel Tasarımlar

Uygun bir taslak olmadan güzel bir şeyi inşa etmek çok zordur. Tasarıma başlamadan evvel müşteri projelerinin yapısal bilgilerini ve projenin yönüne göre tanımlama yaparız. Buna biz ‘uygulama akışı’ diyoruz.Bilginin nerde bulunabileceği ve kullanıcıların nasıl ulaşabileceğiyle ilgili planlamayı yaparız. Sonuca en iyi şekilde ulaşabilmek için, büyük resme sahip olmadan önce en ufak noktaya kadar verimli bir şekilde tasarlamak bizim için önemlidir.

Sonrasında, anahtar planı ve kullanıcı etkileşimi onaylanmış çok detaylı ve yüksek düzeyde bir site iskeleti yaratırız. İşlerin açıklaması zorlaştığında, biz sizin için interaktif, yayınlanabilen numune ve klipler yaratırız. Ondan sonra başlangıç olarak içinde rekabetçi analizler ve ürün kataloglarıyla desteklenmiş, ilgi uyandıran görseller ve kimlikleri, site iskeletini ve şartlarını tercüme ederiz.Bu yaratıcı konsepti daha sonra müşterinin görüş ve onayı için sunarız.

Bir kere müşterimizin onayını site iskeleti ve yaratıcı konsept için aldıktan sonra, projenin akışı dikte edecek kullanıcı etkileşim ekranları yaratırız. Bunun için yorulmadan projenin son grafiklerine, ekranlarına ve kullanıcı etkileşiminlerine kadar bol alın teri dökmemiz gerekmektedir. Son bir kontrol ve sevimli kaplama cilasından önce, bütün tasarlanmış ekranları uygulama akışı ve etkileşim katmanlarıyla kombine ederek sonlandırırız.

 

KURULUM

 • Mimari
 • Geliştirme Planı
 • Uygulama Geliştirmesi
 • Sunucu Uygulama Geliştirmesi
 • Konsolidasyon

Geliştiricilerimiz, her başarılı telefon ürününün iyi bir düşünce akışına ihtiyaç duyduğunu bilirler. Ve bundan dolayı da verimlilik ve dengeye etki edecek her şeyi en ince ayrıntısına kadar analiz ederler. Sonrasında iş için en doğru teknolojileri seçip, ona göre kaynakları planlayıp, bizim, en yorucu şartlar altında bile, müşteriye her şeyi zamanında teslim etmemizi garantiye alırlar.

Eğer mükemmel standartlarımıza uygun şeyler bulamazsak, hangi parça ve kitaplığı kullanacağımıza karar vermek için, kendi kendimizi geliştiririz.Bütün bilgi ve belgeleri bir araya toplayıp, kullanıcı interfazını uygulama akışı içinde ekran ekran hale getiririz. Bu aşamada müşterimiz final ürününde interfazın çalışır durumda olduğunu görmüş olabilir. Aynı zamanda tasarım ekibimiz değişik bakış açılarıyla interfazın herhangı bir geliştirme veya ayara ihtiyacı olup olmadığını kontrol eder.

Bu arada kullanıcı interfaz ekibimiz piksellerle meşgulken, sunucu ekspert ekibimiz de arka planda çalışmalarını sürdürürler. Bu sunucu uygulama teknolojisi birden fazla platform ve uygulamayı desteklemesi için kolayca sınanabilir durumda olması gerekir. Projedeki bütün elementleri , tek bir güvenilebilir ürün haline getirmek için kendimize meydan okuruz.

 

GELİŞTİRME

 • Analitikler
 • UX ve Kod geliştirmeleri

Her telefon ve web uygulamasının başarısının altında sürekli yenileme ve düzeltme yatar. Biz işi teslim edip, ortadan yok olmaz, müşteriye stratejilerini desteklemeyi teklif eder, tasarlamaya ve geliştirmeye devam ederiz.

İnsanların hedeflerine nasıl ulaşacaklarını kolayca anlayabilmeleri için, gelişmiş analitik sıstemleri kendi uygulamalarımıza entegre ederiz. Kullanıcıların bu uygulamalar hakkında düşünceleri hemen o anda aldığımızda, bu bize UX geliştirmelerini nasıl yapacağımız konusunda yardım edip, onları daha yeni daha kolay kullanılabilir versiyonları önermemizi sağlar.

Biz uzun dönemler için burdayız.

Sercotec